فیروزکوه رتبه اول علوم تربیتی شهرستان های استان را کسب کرد

تهران- ایرنا- آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه، رتبه اول علوم تربیتی را از سوی عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل شهرستان های استان تهران کسب کرد.

به گزارش ایرنا؛ فرماندار فیروزکوه، روز یکشنبه در پنجمین شورای آموزش و پروش شهرستان با تاکید بر اهمیت این جلسه، بیان داشت: شورای آموزش و پرورش یکی از مهم ترین جلسات فرهنگی است که با امروز و آینده شهرستان ارتباط مستقیم دارد.
مهدی یوسفی جمارانی ضمن گرامیداشت تقارن هفته دفاع مقدس و ایام محرم ادامه داد: حماسه هایی که در جبهه های ایران در طول دفاع مقدس اتفاق افتاد، الهام گرفته از فداکاری های عاشوراست؛ نشر مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس بالاخص در این دوره زمانی بسیار حائز اهمیت است.
همچنین افزود: کشور ما یکی از غنی ترین گنجینه های دنیای معاصر را در اختیار دارد؛ اگر برای آموزش نوجوانان در این عرصه قدم برداریم ارزش ها رشد و به نسل های بعدی انتقال پیدا می کند.
یوسفی جمارانی ابراز کرد: بضاعت مالی آموزش و پرورش محدود و رعایت قوانین تشکیل کلاس ها دشوار است؛ لذا در مناطق کوهستانی حضور و حمایت دهیاران و شورای روستا الزامیست و باید در صورت نیاز روستا به تعداد بیشتری معلم، حقوق آنها را در سال تحصیلی با مشارکت دهیاریها و شوراهای اسلامی روستاها تامین کرد.
رئیس شورای آموزش و پرورش فیروزکوه با اشاره به فروش مدارس بلااستفاده، گفت: اگر مدارس بلااستفاده در اجاره کارآفرینان درآید، علاوه بر نگهداری و کسب درآمد از محل اجاره، می توان آنها را حفظ کرد تا در صورت لزوم به کاربری آموزشی برگردند و با توجه به آینده نگری در تغییر شرایط روستاها، فروش آنها به صلاح نیست.
این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد: آینده جامعه به شدت تحت مخاطرات بیماری چاقی است و باید برنامه های سلامت و بهداشت با جدیت در مدارس اجرا شود.
فیروزکوه دارای دو بخش مرکزی و ارجمند، در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

مطالب مشابه