تمام اماکن عمومی برای اسکان موقت زائران مهیاست

ایلام – ایرنا – مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت: بنا به تصویب ستاد بحران استان به مدیریت استاندار ایلام تمام اماکن ورزشی، تکایا، مساجد و مدارس سطح شهرستان ایلام و مهران برای اسکان اضطراری زائران باز و تجهیز شده است.

صیدرضا کریمیان شامگاه یکشنبه در گفت و‌گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به علت وقوع طوفان تندری ناگهانی در استان ایلام اماکن اسکان زائران در شهرستان مهران آسیب دیده و زائران در اماکن عمومی شهرستان های مهران و ایلام در حال اسکان هستند‌.
وی افزود: زائرانی که از تونل ایلام – مهران عبور کرده اند از طریق اتوبوس های در نظر گرفته شده به سمت مهران هدایت می شوند و زائرانی که به تونل نرسیده اند نیز به ایلام بازگردانده می شوند.
اکبریان یادآور شد: با وجود طوفان ناگهانی که در مهران به وقوع پیوسته اما هیچ مشکلی و خطری زائران را تهدید نمی کند و آنها در اماکن عمومی مهران اسکان داده شده اند.
فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام هم گفت: با توجه به اینکه زیرساخت های اسکان زائران در مرز آسیب دیده امکان حضور زائران در پایانه مرزی وجود ندارد و آنها توسط وسایل نقلیه مستقر در مرز به مهران در حال انتقال هستند.
سردار سید صادق حسینی از عموم مردم خواست نسبت به اسکان، پذیرایی و شب مانی زائران با توجه به شرایط نامناسب جوی اقدام کنند و دستگاه های دولتی هم در صورت امکان با باز کردن ادارات زائران را در این اماکن اسکان دهند.

مطالب مشابه