ترافیک در آزادراه تهران-کرج نیمه سنگین است/ مه گرفتگی و کاهش دید در استان اردبیل

پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی کشور را اعلام کرد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی کشور را اعلام کرد.

در استان اردبیل (اکثر محورها) مه گرفتگی همراه با کاهش دید را شاهد هستیم. در باند جنوبی آزادراه کرج-قزوین (محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس) و باند جنوبی آزادراه تهران-کرج (محدوده پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره) از ترافیک نیمه سنگین و سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

اسامی محور‌هایی که مسدود هستند به شرح زیر است:

۱-محور اولنگ –شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان.

۲-محور دیزین-شمشک در استان‌های تهران و البرز.

۳-استان خوزستان محور شوش-فتح المبین بعلت طغیان رودخانه و تخریب پل (تردد وسایل نقلیه سنگین ممنوع است.)

۴-استان ایلام محور ایلام-اسلام آباد (تونل اربعین) به علت رفع نقص سیستم روشنایی و تهویه مسدود شد و مسیر جایگزین محور قلاجه است.

۵-استان گیلان محور پونل-خلخال به علت ریزش کوه مسدود شد.

۶-استان آذربایجان شرقی محور جلفا مرند (بعد از تونل) به علت ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود و تردد از محور کنار گذر تونل انجام می‌شود.

محور‌هایی که دارای محدودیت هستند:

۱- غرب استان تهران و قم، آزادراه تهران-قم و بالعکس کیلومتر ۵۰ تا ۶۵ از مورخ ۹۷/۰۷/۰۷ تا ۹۷/۰۸/۳۰ از ساعت ۰۸۰۰ تا ۱۷۰۰ روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه وچهارشنبه و از ساعت ۰۹۰۰ تا ۱۴۰۰ روز‌های سه شنبه و پنجشنبه هر هفته به جر ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات تهیه، حمل و نصب حفاظ مفصلی، تردد همزمان با اجرای عملیات، تنها یک خط عبور مسدود و تردد در دو خط عبوری، انجام می‌شود.

۲-استان البرز، آزادراه تهران-کرج (حدفاصل تیر ۲۰۰ تا ۴۰۲) از تاریخ ۹۷/۰۷/۰۷ تا ۹۷/۱۲/۱۵، از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۶:۰۰ (روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه) و همچنین از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته، به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بمنظور اجرای عملیات نصب حفاظ بتنی مفصلی، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۳- استان البرز، آزادراه تهران-کرج-قزوین (باند جنوبی حد فاصل امامزاده طاهر تا پمپ بنزین آفتاب) از تاریخ ۹۷/۰۷/۰۷ تا ۹۷/۱۰/۰۵، از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۱۶:۰۰ روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هر هفته، به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بمنظور اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری آسفالت، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۴- استان البرز، آزادراه تهران-کرج (حدفاصل کیلومتر صفر تا ۵۰۰+۱۳) از تاریخ ۹۷/۰۷/۰۸ تا ۹۷/۱۲/۱۵، از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۶:۰۰ (روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه) و همچنین از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته، به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، بمنظور اجرای عملیات احداث نیوجرسی مفصلی در رفوژ میانی، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۵- استان البرز، محور کرج-چالوس (حدفاصل کیلومتر صفر الی ۷۰) از تاریخ ۹۷/۰۷/۰۷ تا ۹۷/۱۰/۰۵، از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰ (روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه) و هم چنین از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته، به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به منظور اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری آسفالت (توسط شرکت کندوان پارس) , عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۶-استان قزوین آزادراه قزوین-رشت (کیلومتر صفر تا ۷۲) و آزادراه قزوین-زنجان (کیلومتر صفر تا ۷۵) از تاریخ ۱۰/۰۷/۹۷ تا ۱۵/۱۲/۹۷ روز‌های شنبه از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد تعطیلات چند روزه به منظور اجرای عملیات تهیه و ساخت، نصب علائم و تابلو‌های هدایت مسیر عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۷-استان قزوین آزادراه قزوین-رشت (باند شمالی قبل از عوارضی رشت کیلومتر صفر) محور قدیم قزوین-رشت (زیتون طلایی کیلومتر ۷۰) ,آزادراه قزوین – زنجان (آفتاب درخشان باند جنوبی کیلومتر ۱۸) , آزادراه قزوین-کرج (باند شمالی کیلومتر ۵۲) , آزادراه قزوین-رشت (کارگاه راه آهن باند شمالی کیلومتر ۶۸) , آزادراه قزوین-رشت (کوهسر باند جنوبی کیلومتر ۶۵) از تاریخ ۱۴/۰۷/۹۷ تا ۲۰/۰۷/۹۷ روز‌های شنبه از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰، از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد تعطیلات چند روزه به منظور اجرای عملیات شستشوی تابلو‌های پیام متغییر، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۸-استان قزوین آزادراه قزوین-زنجان (حد فاصل عوارضی ۳ تا تاکستان) کیلومتر ۳۵ تا ۵۲ از تاریخ ۱۴/۰۷/۹۷ تا ۱۵/۱۲/۹۷ روز‌های شنبه از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ و روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ و روز‌های چهارشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰ هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد تعطیلات چند روزه به منظور اجرای عملیات جمع آوری گارد ریل دو موج و تهیه و نصب گارد ریل سه موج، تردد همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۹-استان البرز، آزادراه کرج-قزوین (باند جنوبی حد فاصل شرکت سیپورکس تا کارخانجات نمازی کیلومتر صفر تا ۱۳) از تاریخ ۹۷/۰۷/۱۰ تا ۹۷/۱۰/۰۵، از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۱۶:۰۰ روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و روز‌های چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۱۴:۰۰ هر هفته به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به منظور اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری آسفالت، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۱۰-استان گیلان محور قدیم رشت-قزوین (تونل قدیم منجیل کیلومتر ۷۰ تا ۷۱) از تاریخ ۹۷/۰۷/۱۴ تا ۹۷/۰۹/۳۰ از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۸:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به منظور اجرای عملیات نصب سرامیک تونل، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۱۱-استان قزوین آزادراه آبیک-قزوین-زنجان (حد فاصل ابتدای حوزه آبیک تا عوارضی شماره ۳) کیلومتر صفر تا ۸۰ از تاریخ ۱۴/۰۷/۹۷ تا ۱۵/۱۲/۹۷ از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ روز‌های شنبه، از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ روز‌های یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰ روز‌های چهارشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد تعطیلات چند روزه به منظور اجرای عملیات نصب و تعویض نیوجرسی‌های تصادفی، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۱۲-استان‌های مازندران و شرق تهران (محور هراز حدفاصل کیلومتر ۵۰ تا ۵۱) از تاریخ ۹۷/۰۷/۱۵ تا ۹۷/۰۹/۳۰ روز‌های شنبه از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۷:۰۰ و روز‌های یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ و روز‌های چهارشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به منظور اجرای عملیات اصلاح فوس و برداشت پوزه سنگی، محدوده عملیات مسدود بوده و تردد از کنار گذر انجام می‌شود.

۱۳- استان‌های مازندران و شرق تهران (محور هراز تونل شماره یک گردنه‌ی امامزاده هاشم(ع)) از کیلومتر ۱۰۳ تا ۱۰۴ از تاریخ ۹۷/۰۷/۱۵ تا ۹۷/۰۹/۳۰ همه روزه به صورت ۲۴ ساعته به غیر از شرایط جوی خاص (بارش برف) و همچنین ایام تعطیلات چند روزه و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات به منظور اجرای عملیات بازسازی و بازگشایی مسیر آب کانال‌های دوطرفه تونل، محدوده عملیات مسدود بوده و تردد از محور قدیم هراز محدوده گردنه‌ی امامزاده هاشم(ع) انجام می‌شود.

۱۴- استان مازندران محور کرج-چالوس (تونل امیر کبیر) از تاریخ ۹۷/۰۷/۱۵ تا ۹۷/۱۲/۱۵، روز‌های یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۰۵:۰۰ روز بعد، به غیر ازروز‌های چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه و ایام تعطیلات رسمی و روز‌های قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به منظور اجرای عملیات ایمن سازی تونل امیر مسدود است.

۱۵-غرب استان تهران آزادراه تهران-قم کیلومتر صفر تا ۳۰ از مورخ ۹۷/۰۷/۱۴ تا ۹۷/۰۸/۱۴ از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه وچهارشنبه واز ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۴:۰۰ روز‌های سه شنبه و پنجشنبه هر هفته به جر ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به منظور اجرای عملیات احداث نیوجرسی مفصلی در رفوژ میانی، عملیات همزمان با عبور ترافیک انجام می‌شود.

۱۶-استان قم، آزادراه قم -تهران کیلومتر ۱۵ تا ۲۸ از مورخ ۹۷/۰۷/۲۰ تا ۹۷/۱۱/۲۰ از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ روز‌های شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه و از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۴:۰۰ روز‌های سه شنبه و پنجشنبه هر هفته به جر ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به منظور اجرای عملیات تهیه، حمل و نصب حفاظ مفصلی، همزمان با اجرای عملیات، تنها یک خط عبور مسدود بوده و تردد در دو خط عبوری انجام می‌شود.

مطالب مشابه