«بچه‌های گروهان بلال» سریال تلویزیون، برای هفته دفاع مقدس

تهران – ایرنا – تهیه کننده سریال بچه‌های گروهان بلال گفت: ما در جبهه و جنگ تعدادی نوجوان داشتیم که داوطلبانه عازم جبهه می‌شدند و در آنجا آموزش می‌دیدند و چون سنشان به سن قانونی نرسیده بود، مرخص شده و به شهر خود برمی‌گشتند.قصه سریال ما درباره همین نوجوانان است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از سیما فیلم، «عزیز علیزاده» افزود: «بچه‌های گروهان بلال» داستان نوجوانانی است که همگی راننده لودر و بولدوزر هستند و آموزش‌هایی در این باره دیده اند، آنها در حقیقت مهندسی رزمی دارند که در روزهای پایانی جنگ به جبهه می‌روند و آموزش می‌بینند و ناخواسته درگیر کارهای جنگ می‌شوند.
علیزاده درباره محتوای این سریال نیز ادامه داد: فکر نمی‌کنم تا به حال در این حوزه سریال ساخته شده باشد و از همین حیث برای مخاطبان جذابیت خاصی دارد. اینها همان سنگرسازان بی سنگر هستند که کارهایشان به عهده جهاد سازندگی بود و در جبهه و خاکریزها فعالیت کرده و معبرهایی برای تامین جانی رزمندگان ایجاد می‌کردند.
وی در ادامه نیز گفت: «بچه‌های گروهان بلال» اولین سریالی است که به مهندسی رزمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌پردازد و ما تمام تلاشمان را به کار بستیم تا این سریال مورد رضایت مخاطبان واقع شود.
این تهیه کننده درباره حضور بازیگران نوجوان در این سریال نیز بیان داشت: بازیگران نوجوان ما ۲۵ نفر هستند وهمه به یک اندازه در سریال به ایفای نقش می‌پردازند. بهنام داوری، امیرحسین ابراهیمی، عبدی سالار قوامی، پیمان نوری، حسین عبدالمنافی، آرمان نژادعلیرضایی، رضا خلجی، محمدرضا نیکخواه، محمد کرمی، سورنا بایراملو، محمد بهاران صفت، بینامین صیادی، داریوش مهربان، علیرضا زیوری از جمله این بازیگران هستند. البته برخی از این تعداد تا به حال کار کردند و برخی هم اولین کارشان را با این سریال تجربه می‌کنند.
این تهیه کننده در پایان نیز افزود: لوکیشن اصلی این سریال شهرک سینمایی دفاع مقدس بود و سریال به مدت ۴ ماه در آنجا مقابل دوربین رفت.
فیلمنامه سریال «بچه‌های گروهان بلال» بر مبنای خاطرات و طرحی از عبدالرحمن شلیلیان توسط داوود امیریان نویسنده رمان‌ها و فیلمنامه‌های دفاع مقدس به تهیه کنندگی عزیز علیزاده تولید شده است.
«بچه‌های گروهان بلال» به کارگردانی عبدالرحمن شلیلیان و نویسندگی حسین حکمت جو و تهیه کنندگی عزیز علیزاده در ۱۰ قسمت از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

مطالب مشابه