حمله ی داعش به تهران و تایید شهادت یک نفر در مجلس و حرم تاکنون

حمله ی داعش به تهران

صبح امروز دو حمله تروریستی در تهران اتفاق افتاده است که درواقع اولین حمله ی داعش به تهران به این سبک در پایتخت می باشد

داعش در لیبی مسئولیت حملات مسلحانه در تهران را بر عهده گرفته است.

گفتنی است مهاجمان در مجلس قصد ورود به صحن مجلس را داشتند که به هدف خود نرسیده اند.

 

دقایقی پیش بر اثر تیراندازی در راهروی مجلس یکی از نیروهای حفاظت زخمی شد.

به نقل از خبرگزاری ها، دقایقی پیش صدای تیراندازی در راهروهای مجلس شنیده شد.

در راهرورهای فردی وارد شده و پس از درگیری با نیروهای حفاظتی مجلس تیراندازی کرده و یکی از نیروهای حفاطتی زخمی شده.

دربهاي ورودي مجلس شوراي اسلامي بسته شد

در پی حمله ی داعش به تهران الياس حضرتي نماينده تهران گفت: ضاربان سه نفر بودند که مجهز به دو قبضه کلاشينکف و يک قبضه سلاح کمري (کلت) بودند. رنجبزاده عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین گفت: عامل تیزاندازی در مجلس دستگیر شد.

شهادت یکی از ماموران حفاظت مجلس

یکی از ماموران حفاظت مجلس در جریان این درگیری که زخمی شده بود، شهید شده است. این خبر را خبرنگار تسنیم در صحن مجلس شورای اسلامی و هیچ منبع دیگری نیز این خبر را تایید نگرده است. خیابانهای اطراف مجلس بسته شده اند و همچنان صدای تیراندازی شنیده می شود.

جلسه علنی در حال برگزاری است

کیایی مدیر روابط عمومی مجلس گفت: نیروهای حفاظت، امنیت مجلس را برقرار کرده اند. وی افزودد: جلسه علنی بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری میباشد . مجلس باصدور اطلاعیه ای جزئیات حادثه را به اطلاع عموم خواهد رساند

تیراندازی در حرم امام خمینی(ره)

حمله ی داعش به تهران
حمله ی داعش به تهران

فردی مسلح لحظاتی پیش با ورود به حرم امام خمینی(ره) و تیراندازی چند تن را مجروح کرد. دقایقی قبل یک مهاجم تیرانداز با ورود به صحن غربی حرم مطهر اقدام به تیراندازی کرده و تا کنون آمار مجروح شدن ۲ نفر قطعی می باشد دونفر از حمله کنندگان به حرم امام دستگیر و یک نفر هم خود را منفجر کرده است.

معاون عملیات اورژانس تهران

در پی حمله ی داعش به تهران و تیر اندازی اعزام ۴ دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به حرم امام  انجام شده چند مجروح به بیمارستان منتقل شده اند اما آمار دقیقی از مجروحان حادثه حرم امام خمینی نداریم.

یک کشته در تیراندازی حرم امام

شنیده‌ها حاکی از آن است که درحمله ی داعش به تهران و حادثه تیراندازی حرم امام خمینی یک نفر کشته شده و ۵ نفر مجروح شده است

تشدید اقدامات حفاظتی در نهاد ریاست جمهوری

‏ در محل نهاد ریاست‌جمهوری، اقدامات امنیتی تشدید شده و نیروهای حفاظت نهاد ریاست جمهوری اجازه ورود و خروج به هیچ کس را نخواهند داد.

اعزام ۱۷ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به مجلس و حرم امام (ره)

پس از اعلام دو حادثه تیراندازی درحرم امام و مجلس شورای اسلامی، اورژانس تهران مجموعا ۱۷۷دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به این دو محل اعزام کرده است.

مطالب مشابه